Szukaj na tym blogu

sobota, 4 kwietnia 2015

Kot brazylijski :

Kot brytyjski jest największym z ras krótkowłosych. Koty tej rasy są muskularne, o dość krępej sylwetce, z krótkimi, masywnymi łapami, szeroką piersią i dużą głową. Zachwycają szczególnie swoim futrem, które jest gęste i krótkie, przypominające w dotyku plusz, przez co koty te nazywane są niekiedy "żywymi pluszakami" bądź "misiami". Koty brytyjskie są idealnymi kotami domowymi. Nie wymagają tak częstego szczotkowania jak rasy długowłose (dokładne wyszczotkowanie raz w tygodniu jest zupełnie wystarczające), są niezwykle inteligentne, i bardzo przywiązują się do swojego opiekuna. Koty brytyjskie doskonale dostosowują się do życia zarówno w domach, jak i w niewielkich mieszkaniach, pod warunkiem zapewnienia im dobrej organizacji przestrzeni, różnorodnych bodźców i możliwości zabawy. Ponieważ są kotami na ogół przyciężkimi, przywykło się uważać, że są zupełnie niewymagające i nie będą korzystać z konstrukcji pozwalających na wspinaczkę. Sama tak kiedyś uważałam :) Nic bardziej mylnego! To nadal koty, i uwielbiają powierzchnie położone wyżej. Muszą być one jednak dobrze zaplanowane i solidne, żeby wytrzymały ciężar niekiedy dość spory, w przypadku kocurów dochodzący nawet do 8 kilogramów, i wcale nie musi to być waga wynikająca z otyłości. Ponieważ koty brytyjskie dorastają bardzo wolno, długo zachowują chęć do zabawy, nawet kiedy teoretycznie wyrastają już ze swoich "kocięcych" lat. Na pewno te najbliższe standardu BRI, czyli ciężkie, przysadziste i duże, nie są tak sprawne, jak inne,lekkie rasy, ale nadal wymagają dobrej organizacji przestrzeni i miejsc dostosowanych do wspinaczki i obserwacji otoczenia z typowo kocią wyższością, czyli ponad naszymi głowami - piszę o tym więcej w zakładce Kot w domu

piątek, 3 kwietnia 2015

Kot perski :

Kot perski to rasa kotów, które najdłużej mieszkają z ludźmi pod jednym dachem. Jednak współczesne Persy, zdecydowanie różnią się od swoich przodków, które żyły pół wieku temu. Cechą charakterystyczną tej rasy jest jej łagodność i przyjazne usposobienie. Kot perski, to kot średniej wielkości, jest przysadzisty i krępy. Waga dorosłego kota waha się w granicach 2, 5 – 6kg. Ma on krótkie, ale silne kończyny, co powoduje, że kot sprawia wrażenie ociężałego. Najbardziej charakterystyczna dla tej rasy kotów jest duża, okrągła głowa z małym, ale szerokim nosem. Kot ten ma puszyste futro, zazwyczaj białe, lub biało-szare. Uszy są zakończone frędzelkami utworzonymi z sierści kota, ogon jest krótki i puszysty. Bardzo istotna jest pielęgnacja Persa, gdyż ze względu na długą sierść, kot ten nie potrafi samodzielnie zadbać o swoją higienę, a weterynarze zalecają nawet ich regularne kąpiele.

Owczarek kaukaski :

Owczarek kaukaski - wywodzi się od doga tybetańskiego - prymitywnej rasy żyjącej w Tybecie, przez niektórych uczonych uważanego za potomka czarnego wilka. Psy te mają pewne cechy, odziedziczone po tybetańskim przodku. Są duże, o mocnej budowie, pokryte bardzo gęstym, najczęściej długim włosem. Głowa jest masywna, a uszy wiszące lub cięte. Cechuje je nieufność wobec obcych, nieustępliwość i agresja. W rodzinie owczarki kaukaskie są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe. Wspaniały stróż. Nie jest hałaśliwy nie zna uciążliwego ujadania Na swoim terenie nie tolerują żadnych obcych. Owczarek kaukaski ma silnie rozwinięty popęd do obrony, niezależny charakter i jest przyzwyczajony do samodzielnego działania. Można go, więc wychować tylko do pewnych granic. Konsekwencja, wyrozumiałość i siła są niezbędne, aby być przewodnikiem stada - dla tego psa, takim, którego on zaakceptuje i któremu będzie posłuszny. Z reguły owczarki kaukaskie mają tylko jednego, uznanego przez nich pana. Resztę domowników tolerują, zezwalając na głaskanie i zabawę, ale nie słuchają żadnych poleceń poza poleceniami ich przywódcy, czyli swego pana.
 

Bernardyn :

Bernardyn- prawdziwy olbrzym o gołębim sercu. Większość z nas kojarzy tę rasę z filmu "Beethoven", gdzie mała, puszysta kuleczka zmienia się nagle w potężne, śliniące się psisko, ale szalenie sympatyczne i oddane rodzinie. Czy każdy bernardyn jest taki jak Beethoven? Poznaj go bliżej.Powyższa, bardzo ogólna charakterystyka bywa bardzo często mylna. Te słodkie małe kuleczki już w wieku 3 miesięcy ważą ponad 15 kilogramów i nie każdy jest w stanie takie maleństwo podnieść. Ponadto, jeśli pies jest nieodpowiednio prowadzony i niesocjalizowany, może być śmiertelnym zagrożeniem dla otoczenia. Tak czy inaczej, to nadal psy niezwykle przyjacielskie, piękne i oddane człowiekowi, a także cierpliwe i wyrozumiałe dla dzieci. Bernardyny są także wyrozumiałe i tolerancyjne dla innych zwierząt.

czwartek, 2 kwietnia 2015

Owczarek niemiecki jest psem średniego wzrostu o lekko wydłużonym tułowiu, mocnej budowie i dobrym umięśnieniu. Charakterystyczna, opadająca w kierunku zadu linia grzbietu sprawia wrażenie, jakby pies ten pozował do zdjęcia. Jest silny, zwinny, czujny i pełen życia. Jako uznany pies użytkowy sprawia wrażenie niezwykle inteligentnego, żywego i gotowego do pracy.

Posiada dość dużą głowę, z kufą stanowiącą połowę jej długości; naturalnie stojące, szerokie u nasady uszy i czarny nos. Dzięki mocnym, prostym przednim nogom i właściwemu ukątowaniu tylnych kończyn owczarek niemiecki ma niezwykłą łatwość znacznego wyrzutu nóg do przodu i jest bardzo wytrzymały.

Charakterystyczny jest podział, w przypadku psów tej rasy, na dwie linie: eksterierową i użytkową. Psy eksterierowe mają bardziej obniżony zad, łukowaty kręgosłup oraz większe kątowanie. Owczarki użytkowe mają mniejsze kątowanie, prosty kręgosłup, ale nie mają szans na czołowe lokaty podczas wystaw. Regularnie zdobywają za to pierwsze miejsca w konkurencjach sportowych i mają silniejszy pęd do pracy.

Mieszkańce to pieski najczęściej porzucane przez właścicieli . :( . Te pieski są inteligentne , długo żyją . Są wierne . Chorują żadziej niż psy rasowe .

York :

Yorki to przecudne, małe pieski, które cieszą się coraz większą popularnością. Większość rodzin z dziećmi przy wyborze psa decyduje się na ich zakup ponieważ są małe, niegroźne i przy tym bardzo przyjacielskie. Jednak wbrew pozorom są to psy wymagające szczególnej opieki oraz pielęgnacji.

Wszystkim dobrze znana rasa psa, charakteryzująca się niewielkim rozmiarem ciała oraz niezwykłym temperamentem. Swoją popularność zawdzięczają czerwonym kokardką na głowie. Psy tej rasy ważą w granicach 2,5 kg do 3,5 kg. Yorki wywodzą się w Wielkiej Brytanii i pełnią zazwyczaj funkcję ozdobną, coraz więcej gwiazd muzyki i filmu można spotkać z yorkiem przy boku. Choć wyglądają niepozornie, to są bardzo odważne i uparte. W bardzo łatwy i szybki sposób można ich nauczyć komend. Yorki wymagają wyjątkowo dużo uwagi i opieki. Nie należą to piesków tanich, ich cena waha się granicach ok 1000 zł za przeciętnego szczeniaka bez rodowodu. Dlaczego coraz więcej rodzin decyduje się na zakup tego stworzenia? Ponieważ są ładne, małe, zgrabne i energiczne. Dzięki ich niewielkim gabarytom można je spokojnie trzymać, zarówno w mieszkaniu jak i w domu z ogrodem.  W związku z tym, że są małe to mało też jedzą, natomiast wymagają zróżnicowanej diety, której pokarm nie należy do najtańszych.
Maltańczyki potrzebują dużo pielęgnacji , są to miłe , łagodne , ładne , posłuszne , niekiedy uparte , kochane psy . Są to energiczne pieski , więc ruchu potrzebują . Są to psy dla alergików . Lubią dzieci i inne zwierzęta . Nie przepadają nad obcymi , ale kto by się wystraszył takiego małego psa . Jedynie jego ujadanie może odstraszać . Mogą być hałaśliwe i nie łatwo poddające się szkoleniu , ale jeśli będzie się stanowczym i cierpliwym właścicielem , to na pewno nauczy się go tego czego się chce . Te psy potrzebują wizyt u psiego fryzjera , przynajmniej raz na 3 miesiące . Tym psom zazwyczaj wiąże się kokardki na głowie , żeby włosy nie wpadały im do oczów , tak jak np. Yorkom . Zazwyczaj żyją od 15 do 17 lat , ale przy odpowiednich warunkach i opiece mogą żyć dłużej . Mogą cierpieć na zwichnięcie rzepki kolanowej , problemy z oddychaniem , choroby oczu